Plastyka- grupa Da Vinci

Zajęcia dla dzieci ze starszych klas.  Z jednej strony uczestnicy doskonalą ważne umiejętności: posługiwanie się nożyczkami, farbami, ołówkiem, planowanie pracy, rozwijają inteligencję wizualno-przestrzenną. Z drugiej poszukują własnych środków wyrazu. Eksperyment jest najważniejszym elementem procesu twórczego, nie chcemy więc ograniczać wyobraźni dzieci- oprócz pokazania im jak można korzystać z omawianych technik plastycznych zachęcamy do ich własnego- kreatywnego użycia. Największym błędem podczas prowadzenia zajęć plastycznych jest narzucanie czegokolwiek. Plastyka na tym etapie rozwojowym nie ma służyć przygotowaniu na studia artystyczne lecz uwolnieniu pokładów wyobraźni, wzmacnianiu pewności siebie, porównywaniu kolorów, faktur, wzorów. Dlatego stawiamy przede wszystkim na wolność twórczą, na konstruktywne popełnianie błędów w poszukiwaniu odpowiednich środków wyrazu, na wolność w podejmowaniu decyzji- dzieci mają jej tak niewiele w procesie edukacji.

GRUPA DA VINCI

ZAJĘCIA DLA DZIECI W WIEKU 8-11

Zajęcia prowadzone w oparciu o znajomość historii sztuki, kompozycji

i zagadnień artystycznych. Mające na celu rozwój indywidualny Młodego Artysty oraz ukierunkowanie jego zdolności w perspektywie dalszego rozkwitu umiejętności. Wstępne zajęcia z wyobraźni przestrzennej, budowania pespektywy, tworzenia własnych, przemyślanych działań artystycznych.

 

 1. Zajęcia zapoznawcze. Udaj się razem z Alicją w pogń za białym królikiem do Krainy Czarów. Tworzenie akcesoriów, biżuterii odpowiadających cechom wybranych postaci. Zapoznanie z możliwościami artystycznymi Artystów.
 2. Szkolny przybornik- tworzenie własnego przybornika na biurko nigdy nie było tak proste! Przygotuj się na nadchodzący rok szkolny i wyczaruj coś oryginalnego!
 3. W lesie. Stwórz własną postać Stwora w 3D, który zamieszkuje Lasy Twojej Wyobraźni.
 4. Łańcuch kwiatowy- tworzenie dekoracji do własnego pokoju
 5. Autoportret- malowanie własnego portretu przy pomocy różnych technik i różnych wariantach- kreskówkowym, abstrakcyjnym, puentylistycznym.
 6. Japonia- kraj kwitnącej wiśni- warsztaty origami.
 7. Puentylistyczne zwierzęta- naucz się tej neoimpresjonistycznej techniki malarskiej i stwórz własne dzieło.
 8. Czarno na białym. Sztuka kontrastu. Zabawa czernią i bielą przy pomocy sześcianów. Tworzenie własnych kompozycji rysunkowych.
 9. Starożytne hieroglify. W oparciu o kanon sztuki starożytnych Egipcjan stwórz zakładkę do książki.
 10. Znaczenie ma perspektywa. Na podstawie informacji zdobytych na zajęciach zaprojektuj przestrzeń wg własnego pomysłu.
 11. Halloweenowy zawrót głowy- tworzenie dekoracji na to niezwykle święto.
 12. Super akcja-ILUSTRACJA! Odpowiedź Artystów na wybrane hasło.
 13. Akwarele i tajniki malowania farbami wodnymi.
 14. Indiańskie historie. Tworzenie pióropuszy.
 15. Mój przyjaciel Minionek -tworzenie własnego Minionka z masy papierowej.
 16. Pomponowe szaleństwo- tworzenie własnych pomponów- dekoracji do pokoju.
 17. Peleryna Superbohatera-Superbohaterki- Stwórz swój własny pseudonim i logo, a następnie przenieś je na pelerynę Mocy, którą ubierzesz do ratowania świata!
 18. Wzory na szybie. Malowanie wzorów na czarnym papierze. Ażurowanie płaszczyzny, wielopoziomowość obrazu.

Podobne warsztaty

Komentarze