fbpx

II Strzeszyński Festiwal Wokalny

 

REGULAMIN

Organizatorem konkursu jest:

Warsztatownia Artystyczna

ul. Wergiliusza 45 a/a 60-461 Poznań

tel: 535016013

warsztatownia.artystyczna@gmail.com

Współorganizator: 

Rada Osiedla Strzeszyn

Partner: 

Mobilny Instytut Kultury

I Miejsce konkursu

Mobilny Instytut Kultury

Plac pomiędzy ulicami Owidiusza i Horacego

 

II Termin konkursu

12.06.2022 r. 

Wszystkie etapy konkursu w godz. 15:00-17:30

Ogłoszenie wyników około godziny 18:30

 

III Zgłoszenia i limit uczestników

Limit zgłoszeń do konkursu wynosi 18 podmiotów wykonawczych ( solista=1, zespół również = 1) Zgłoszenia przyjmowane są do 7.06.2022r  lub do osiągnięcia limitu uczestników, poprzez formularz elektroniczny na stronie www.warsztatowniaartystyczna.pl w zakładce „Konkurs”

IV Opłaty

Udział w konkursie jest bezpłatny

V Cele

  1. Pomoc lokalnym talentom wokalnym w rozwijaniu swojej pasji
  2. Spotkanie z profesjonalnymi nauczycielami śpiewu
  3. Popularyzacja kultury wokalnej
  4. Popularyzacja zdrowej i naturalnej emisji głosu wśród dzieci
  5. Integracja dzieci, które łączy wspólna pasja

VI Uczestnicy

W konkursie udział biorą soliści, duety i zespoły do 4 osób. Uczestnicy podzieleni są na 3 kategorie wiekowe po 5-7 osób. Ramy wiekowe kategorii wyznaczy organizator po otrzymaniu zgłoszeń. 

Przykładowy podział dzieci: do lat 8/dzieci do lat 12/do lat 17  

Dane zostaną zweryfikowane na podstawie legitymacji szkolnych w chwili rejestracji w dniu konkursu, prosimy zabrać ze sobą gdyż uczestnicy bez legitymacji nie będą mogli wziąć udziału w konkursie. 

Udział w konkursie mogą wziąć również dzieci w wieku 5-6 lat. Ale limit tak małych uczestników wynosi 3 osoby na cały konkurs.  

VII Struktura konkursu

Uczestnik wykonuje jedną piosenkę lub jej fragment, trwający maksymalnie 3 minuty (należy odpowiednio przyciąć podkład muzyczny lub dać organizatorowi kartkę z informacją kiedy wyciszyć)

 

Zaraz po wykonaniu, występ komentuje Jury (przyjazne dzieciom) i przyznaje punkty (każdy członek może przyznać od 1 do 10 pkt)

 

Kryteria oceny:

Dobór repertuaru do możliwości wykonawczych Uczestnika

Prawidłowa intonacja

Poczucie rytmu

Barwa głosu

Ogólny wyraz artystyczny

 

Wykonania są streamingowane na funpage’u Organizatora, w serwisie Facebook jako relacje na żywo. Od momentu zakończenia transmisji danego wykonawcy, rozpoczyna się głosowanie internetowe poprzez przyznawanie „lajków” na portalu Facebook. 

Głosowanie trwa do godziny 17:30, o tej godzinie robione są zrzuty ekranu i liczone głosy. 

Głosować mogą wszyscy posiadający konta w serwisie Facebook. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi o godzinie 18:30. Wyniki głosowania internetowego są sumowane z oceną Jury i na tej podstawie przyznawane są miejsca w każdej kategorii. Punkty Jury+ liczba lajków. 

W przypadku gdyby zawiodła technologia zwycięzcę wybiera Jury poprzez tajne głosowanie. 

 

VIII Repertuar

  1. Podczas konkursu uczestnicy wykonują 1 piosenkę. Piosenka  dowolna, w dowolnym języku, o ile uczestnik jest w stanie sobie z nim poradzić. Śpiewanie w obcym języku nie będzie dodatkowo punktowane ale jest mile widziane tak jak śpiewanie po polsku.  
  2. Czas wykonania to max 3 minuty. Warto skrócić długi wstęp muzyczny, bo liczy się on do czasu całego wykonania. Uczestnicy śpiewają z wykorzystaniem podkładów elektronicznych lub z akompaniamentem własnym. 

Podkład elektroniczny to nie jest oryginalne wykonanie  piosenki. Podkłady przynosimy na pendrivie w dniu konkursu do godziny 14:30. NIE MA MOŻLIWOŚCI puszczenia podkładu z internetu lub z telefonu. Prosimy upewnić się, że działają dobrze. W przypadku nie działających podkładów uczestnik nie bierze udziału w konkursie. 

Akompaniament własny oznacza, że uczestnik samodzielnie gra na wybranym przez siebie instrumencie lub akompaniuje mu niepełnoletni instrumentalista. Jedynym wyjątkiem dopuszczenia osoby pełnoletniej jest przypadek, kiedy jest ona bliskim krewnym uczestnika (rodzic lub  rodzeństwo). Akompaniament nie podlega ocenie ani na plus ani na minus. 

Organizator nie zapewnia instrumentów, oprócz pianina elektrycznego  o ile uczestnik zaznaczy w zgłoszeniu wcześniej, że będzie potrzebne. 

Kolejność wykonań będzie losowana w ramach kategorii. 

IX Konsultacje z Organizatorem

Do dnia 05.06.2022 można skonsultować z organizatorem kwestie techniczne lub repertuarowe. Organizator dostępny pod numerem telefonu 535016013. 

X Nagrody. 

Organizator przyznaje nagrody. W każdej kategorii 1,2,3 miejsce oraz ewentualne wyróżnienia 

Wyróżnienia voucher na 1 lekcję śpiewu o wartości 80 zł

Miejsca 1-3 voucher na 2 lekcje śpiewu o wartości 160 zł

Grand Prix  otrzymuje statuetkę oraz możliwość nagrania piosenki w naszym Warsztatowniowym Studio + 2 lekcje przygotowawcze do nagrania. 

Za niewykorzystane nagrody nie przysługuje ekwiwalent finansowy. 

XI  Zgłoszenie się do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu oraz zgodą na udostępnianie danych osobowych i wizerunku uczestnika podczas streamingu oraz w materiałach informacyjnych konkursu. 

XII Od Regulaminu nie ma odstępstw. 

 

FORMULARZ  ZAPISÓW