fbpx
Slime i Squishy klasy 1-3
Slime’oplastyka® to zajecia wymyślone przez dzieci. Od kilku lat jedna z najmodniejszych zabawek są kolorowe gluty. Dziecięca miłość do nich jest często niezrozumiana przez dorosłych. A to dzięki kolorowym i pachnącym masom sensorycznym dzieci,  stymulując receptory rozwijają swoje połączenia nerwowych w mózgu. Wyobrażasz sobie namówić dziecko do regularnych ćwiczeń motoryki małej? Tutaj nikogo do niczego nie trzeba namawiać. Tutaj dzieci proszą: zróbmy jeszcze jednego gluta! W tym roku do programu zajęć doszły również milutkie sensoryczne gniotki czyli Squishi.

Slime’oplastyka® wpływa na stymulację wszystkich zmysłów, wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. . Im więcej połaczeń nerwowych w mózgu wytworzymy tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych.

Slime’oplastyka® wpływa na wiele aspektów rozwoju dzieci:

  • wspomagamy budowanie ich świadomości ciała i przestrzeni,
  • dbamy o koordynację ruchową,
  • wspieramy rozwój zmysłów,
  • uczymy się akceptacji wrażliwości sensorycznej naszych kolegów i koleżanek

Zajęcia prowadzone przez certyfikowanego instruktora zajęć Sensoplastyka® Różnią się tylko wykorzystywanymi na zajeciach materiałami (nie tylko jadalne)

 

Podobne warsztaty

Komentarze